Cessna Citation CJ3 Serisi, Çok Satan Hafif Jet Mirasını 600. Teslimatıyla Taçlandırıyor

Bir Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık bugün, sektörün en çok satan hafif jet serisi olan Cessna Citation CJ3 ailesinden 600. uçağın teslimatını kutladı. Dönüm noktası olan Cessna Citation CJ3+, Kuzey Amerika’daki isimsiz bir müşteriye teslim edildi.

Cessna Citation CJ3+, bir Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık tarafından tasarlanmış ve üretilmektedir.Global Satış ve Uçuş Operasyonları Kıdemli Başkan Yardımcısı Lannie O’Bannion “Citation ailesine katıldığından beri, Citation CJ3 serisi, kendisini kategorisinin en üstüne koyan fiyat, menzil ve verimlilik ile dünya çapındaki müşteriler için inanılmaz bir performans sergiledi. COVID-19 sınırlamaları müşterileri havayolu seyahatine alternatifler aramaya yönlendirdiği bu günlerde Cessna Citation CJ3+ çok yönlülüğü nedeniyle güçlü bir oyuncu olmaya devam ediyor.” şeklinde açıklama yapmıştır.

Cessna Citation CJ3+ kabin havasını temiz tutmayı sağlayan taze hava sistemine sahiptir ve motorlar aracılığıyla uçağa dışarıdan temiz hava getirir. Motorlar havayı sıkıştırır ve ısıtır, patojenleri ve mikropları ortadan kaldırır. Hava daha sonra soğutulur ve yolcu tercihine göre soğuk veya sıcak hava olarak kabine girer.

Citation CJ3+, kabin ve kokpitte yolcular için hem rakipsiz konfor ve üretkenlik hem de tek pilotlu operasyon için, ya da geleneksel iki pilotlu operasyonlar için, sezgisel ve verimli çalışma sağlayan en son teknolojiye sahiptir.

Citation CJ3+ Hakkında

Tek pilotlu Citation CJ3+, olağanüstü performans, G3000 aviyonik sistem ve yüksek hızlı internet erişim imkanı sunar. İşletme ve satın alma maliyetinde sınıfının en iyisi, dokuz yolcu oturma kapasitesi ve 1.000 lb bagaj kapasitesi CJ3+ ‘ı segmentinde en iyisi yapıyor.

2.040 deniz miline varan menzile sahip Citation CJ3+, hafif jet segmenti için mükemmel bir uyumluluğa sahiptir ve Washington, D.C.’den Mexico City’ye; Londra’dan Moskova’ya; Şangay’dan Bangkok’a; ya da Lima’dan São Paulo’ya.tek pilot ve dört yolcuyla direkt uçabilir.

Yakıt maliyetini ve çevresel etkiyi en aza indirerek verimli uçuş profilini sağlamak üzere tasarlanan Citation CJ3+, hafif jet segmentindeki diğer uçaklara kıyasla, ortalama olarak yüzde 10 daha az yakıt yakar ve her uçuş saati başına bakımda yüzde 5 daha az maliyet sağlar.

Hafif Jet Segmentinde Lider

Cessna Citationlar müşterilerine pazardaki en geniş ürün yelpazesini sunmakta ve dünya çapında 5.000’den fazla hafif jet ile bu segmente liderlik etmektedirler. Çok tercih edilen giriş seviyesi Cessna Citation M2′den, verimli ve konforlu CJ3+’a ve yeni tanıtılan CJ4 Gen2’ye kadar, Textron Aviation’ın Citation hafif iş jetleri ailesi, sınıfında eşi benzeri olmayan bir dizi yetenek, sistem ve seçenek sunmak için geliştirildi.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.