Cessna Citation Longitude EASA Sertifikasını Aldı

Bir Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık bugün, amiral gemisi Cessna Citation Longitude süper orta ölçekli iş jetinin Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı’ndan (EASA) sertifikası aldığını ve bölgede müşteri teslimatlarının başlamasının önünü açtığını duyurdu.

Cessna Citation Longitude süper orta ölçekli iş jeti, bir Textron Inc. (NYSE:TXT) şirketi olan Textron Aviation Inc. tarafından tasarlanmış, üretilmiş ve teslim edilmektedir.
Textron Aviation EMEA Satış Başkan Yardımcısı Tom Perry, “Geçen yılın ikinci yarısında, bireyler ulaşım çözümü olarak bu tip ürünlere güvendikleri için Avrupa genelinde süper orta ölçekli uçuş aktivitesinde önemli bir artış gördük” dedi. Longitude’un Avrupa pazarına sunulması, birçok müşterimizin uluslararası seyahat ihtiyaçlarını karşılarken, onlara hem iş, hem de kişisel seyahatleri için gönül rahatlığı sağlayacaktır.”

Cessna Citation serisindeki en büyük jet olan Longitude, süper orta boy jet sınıfının en düşük doğrudan işletme maliyeti ile iş ve yatırım getirisi ön planda tutularak tasarlanmıştır. Cenevre’den Dubai’ye veya Roma’dan Yeni Delhi’ye direkt uçabilen Longitude, havada üretken kalmaya odaklananlar için sınıfında lider konfor, sınıfındaki en sessiz kabin ve gelişmiş bağlantı seçeneklerini sunmaktadır.

Longitude, inovasyon ön planda tutularak , müşteri girdileri ve çok çeşitli görev yetkinlikleri etrafında şekillendirilmiş bir kabin deneyimi ile tamamıyla sıfırdan tasarlanmıştır.

Perry, “Longitude’un çok yönlülüğü, hava ambulansından uçuş kontrolüne kadar birçok alanda kullanımını şimdiden kanıtladı,” diye ekledi ve “Seyrüsefer yardımcılarının kritik doğrulamasını gerçekleştirmek için uçuş kontrol ekipmanıyla donatılmış, bu yıl içinde teslim edilecek özel olarak yapılandırılmış bir uçak setimiz de var.” dedi.

Longitude, Textron Aviation’ın kapsamlı küresel müşteri hizmetleri ağı tarafından desteklenmektedir ve müşterilere bakım, kontroller, parçalar, onarımlar, aviyonik yükseltmeler, ekipman kurulumları, yenilemeler ve diğer özel hizmetler sunan servis temsilcileri de dahil olmak üzere yaklaşık 3.000 uzman çalışana doğrudan erişim sağlamaktadır.

Cessna Citation Longitude Hakkında
3.500 deniz mili (6.482 kilometre) menzile sahip ve tam yakıtla 1.600 poundluk (726 kilogram) yük taşıyabilen Citation Longitude, en düşük kabin irtifasını (5.950 feet / 1.814 metre) sunarak süper orta sınıftaki yolcu beklentilerini yükseltmek için tasarlanmıştır. İsteğe bağlı mürettebat koltuğu dahil olmak üzere, 12 yolcuya kadar oturma kapasitesine sahip olan Longitude, ayakta durulabilen 6 fit yüksekliğinde, düz zeminli bir kabine sahiptir. Standart çift-kulüp düzenlemesiyle süper-orta sınıftaki en geniş bacak mesafesini sunar. Tamamen arkaya yatabilen koltuklar Textron Aviation fabrikalarında üretilmiştir ve tüm uçuş boyunca erişilebilen geniş bir bagaj bölmesine sahiptir. Modern kabin teknolojisi, yolcuların bulundukları ortamı herhangi bir mobil cihazdan yönetmelerini sağlarken, yüksek hızda internet uçuşlarda üretkenliği en üst düzeye çıkarır.

Sıfırdan tasarlanan Longitude, havacılıktaki en son teknolojileri bir araya getirir ve müşterilere en uygun maliyetlerle sahip olma imkanını sunar. Longitude en son geliştirilen Garmin G5000 kokpit içeriyor ve uçuş zarfı korumalı tam entegre FADEC donanımlı Honeywell HTF7700L turbofan motorları tarafından güçlendirilmiş. Longitude’un geniş ve ferah kokpiti, mürettebatın konforu ve verimliliğine tamamen odaklanan ergonomik bir tasarıma sahiptir.

Longitude dışında hiçbir süper orta büyüklükteki iş jeti, daha düşük maliyet ile daha fazla menzil, daha yüksek taşıma yükü veya daha yüksek seyir hızını aynı anda sunamaz.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.