Textron Aviation, Çin’de artan pilot eğitim ihtiyacını desteklemek için 20 adet Cessna Skyhawk uçağı siparişi aldı

Bir Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık, bugün Çin’deki Sichuan Longhao Flight Training Co., Ltd.’nin (Longhao Uçuş Eğitim Okulu) 20 adet Cessna Skyhawk piston motorlu uçak için bir satın alma anlaşması imzaladığını duyurdu. 2022 yılı boyunca teslim edilmesi beklenen uçaklar, güneybatı ve orta Çin’de pilot eğitimi için kullanılacak ve Longhoa’nın eğitim çabalarını daha da genişletip geliştirecek. Devlet Konseyi Genel Ofisi’nin pilotların eğitimini ve gelişimini hızlandırma çabalarını takiben son yıllarda Çinde lisanslı pilot sayısı artmaya devam ediyor.
Cessna Skyhawk, Textron Aviation Inc. tarafından tasarlanmış ve üretilmektedir.


Textron Aviation Çin’de Satış ve Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Shih “Uzun süredir devam eden ilişki ve bu son sipariş, Longhao’nun Textron Aviation ve ürünlerimize olan desteğini ve güvenini göstermektedir. Bölgedeki uçuş okulları, Çin’deki pilot ihtiyacını desteklemek için Cessna Skyhawk’ın benzersiz güçlü yönlerinden ve yeteneklerinden yararlanmaya devam ediyor. Çin’deki yeni nesil pilotlar yetiştirme ve mevcut 14. Beş Yıllık Plan kapsamında havacılığın ortak gelişimini teşvik etme çabalarının bir parçası olmaktan memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde konuştu.
Okul şu anda pilot eğitimi için 14 Skyhawk uçağı ve üç uçuş simülatörünün yanı sıra ileri seviye eğitim uçağı olarak bir Cessna Citation M2 kullanıyor.

Cessna Skyhawk Hakkında

Cessna Skyhawk, havacılık tarihinin en popüler tek motorlu uçağıdır. Uçak ilk kez 1955’te gökyüzüne çıktığından beri, dünya çapındaki müşterilere 45.000’den fazla Skyhawk teslim edildi. Bu sayı sektördeki diğer tüm uçaklardan daha fazla ve bu durum Skyhawk’ı pilot eğitimi için tercih edilen uçak olduğu gerçeğini sağlamlaştırıyor. Tek motorlu dört koltuklu üstten kanatlı uçak, kablosuz bağlantı özelliği bulunan lider Garmin G1000 NXi aviyonik sistemi, hücum açısı (AOA) görüntüleme sistemi ve kanıtlanmış güvenilirlik dahil olmak üzere modern özelliklerin en iyi kombinasyonunu sunmasıyla ünlüdür.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.