İşletme Havacılığının Yeni Boyutuna İşaret Eden Cessna’nın Amiral Gemisi Citation Longitude Hizmete Girdi

Bir Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık, bugün şirketin yeni amiral gemisi olan ve iş seyahatlerine yeni bir boyut kazandıran Cessna Citation Longitude süper orta büyüklükteki iş jetinin teslimatlarının başlayacağını duyurdu. Longitude 21 Eylül 2019 da FAA tipi sertifikasını almaya hak kazanmıştı.

Başkan ve CEO Ron Draper “Yeni sertifikalı Citation Longitude, hem yolcular hem de pilotlar için iş seyahati pazarına rakipsiz bir teknoloji getiriyor ve müşterilerimize şu anda faaliyette olan en verimli ve en üretken süper orta büyüklükteki jeti sunuyor” dedi ve sözlerini “Bu uçağı müşteriye sunduğumuz için çok mutluyuz.” diye tamamladı.

Longitude, sınıfındaki en uzun bakım aralıklarına sahip olmasına ilaveten – 800 saat veya 18 ay – kategorisindeki en uygun maliyetli uçaktır.

Global müşteri desteğinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Kriya Shortt, “Longitude, müşterilerimiz için güvenilirliği ve operasyonel kullanılabilirliği en üst düzeye çıkarmak üzere tasarlandı” dedi. Shortt sözlerine şu şekilde devam etti “Sektör lideri yerleşik arıza görüntüleme sistemlerine sahip olan Longitude, Textron Aviation’ın 3.000 müşteri hizmetleri çalışanı ekibi tarafından desteklenmektedir. Uzman teknisyenlerimiz Longitude programının gelişimine paralel olarak eğitim almış ve dünyanın neresinde olursa olsun müşterilerimizi desteklemeye hazırlar.”

Sıfırdan tasarlanan Longitude, Garmin G5000 kokpitin bir sonraki versiyonu dahil olmak üzere, havacılıktaki en son teknolojiyi sunuyor. Longitude’un konforlu ve müşteriye özel tasarlanan iç mekanında sınıf lideri bacak mesafesi, en yakın rakipten neredeyse iki kat daha sessiz olan kabin ses seviyeleri, 5.950 fitlik düşük kabin irtifası ile bu seviyedeki diğer rakiplerden çok daha fazla standart özellik bulunduruyor.

Citation Longitude Hakkında

3.500 deniz mili (6.482 kilometre) menzile sahip ve tam yakıtla 1.600 poundluk (726 kilogram) yük taşıyabilen Citation Longitude, en düşük kabin irtifasını (5.950 feet / 1.814 metre) sunarak süper orta sınıftaki yolcu beklentilerini yükseltmek için tasarlanmıştır. İsteğe bağlı mürettebat koltuğu dahil olmak üzere, 12 yolcuya kadar oturma kapasitesine sahip olan Longitude, ayakta durulabilen 6 fit yüksekliğinde, düz zeminli bir kabine sahiptir.Standart çift-kulüp düzenlemesiyle süper-orta sınıftaki en geniş bacak aralığını sunar. Tamamen arkaya yatabilen koltuklar Textron Aviation fabrikalarında üretilmiştir ve tüm uçuş boyunca erişilebilen geniş bir bagaj bölmesine sahiptir. Modern kabin teknolojisi, yolcuların bulundukları ortamı herhangi bir mobil cihazdan yönetmelerini sağlarken, yüksek hızda internet uçuşlarda üretkenliği en üst düzeye çıkarır.

Sıfırdan tasarlanan Longitude, havacılıktaki en son teknolojileri bir araya getirir ve müşterilere en uygun maliyetlerle sahip olma imkanını sunar. Longitude en son geliştirilen Garmin G5000 kokpit içeriyor ve uçuş zarfı korumalı tam entegre FADEC donanımlı Honeywell HTF7700L turbofan motorları tarafından güçlendirilmiş. Longitude’un geniş ve ferah kokpiti, mürettebatın konforu ve verimliliğine tamamen odaklanan ergonomik bir tasarıma sahiptir.

Longitude dışında hiçbir süper orta büyüklükteki iş jeti, daha düşük maliyet ile daha fazla menzil, daha yüksek taşıma yükü veya daha yüksek seyir hızını aynı anda sunamaz.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.