Uçuş Kontrol Görevi için Yapılandırılan ilk Cessna Citation Latitude Hizmete Girdi

Bir Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık, kısa bir süre önce uçuş kontrol görevleri için yapılandırılmış iki Cessna Citation Latitude uçağını teslim etti. Uçaklar, Kanematsu Corporation’a teslim edildi ve Japonya’nın ulusal hava sahasını oluşturan alet yaklaşmalarının ve hava yolu prosedürlerinin kontrol edilmesi amacıyla Japonya Hava Savunma Gücü yani JASDF tarafından teslim alınacak ve işletilecek. Üçüncü bir uçağın da 2021 başlarında teslim edilmesi bekleniyor.

Textron Havacılık, Özel Görev Uçakları Satış Başkan Yardımcısı Bob Gibbs “JASDF’nin uçuş kontrol görevleri için en çok satan orta ölçekli jet olan Cessna Citation Latitude’u seçmiş olmasından dolayı büyük gurur duymaktayız. JASDF uzun görevler için doğrudan işletme maliyeti düşük olan modern bir uçağa ihtiyaç duyduğu için Cessna Citation Latitude’u seçmiştir.” dedi.

Norwegian Special Mission (NSM)’in UNIFIS 3000 Uçuş Kontrol Sistemi ekipmanları ile donatılmış olan Cessna Citation Latitude, uçuş prosedürleri ve elektronik sinyaller gibi seyrüsefer yardımcılarının periyodik değerlendirilmesi yoluyla uçuş kontrolünü sağlayarak güvenli ve doğru olduklarından emin olunmasını sağlayacaktır. Uçaklar, Tokyo’nun kuzeyindeki Saitima Eyaleti Iruma Hava Üssü’nde yerleşik ve JASDF’nın bir birimi olan Uçuş Denetleme Filosu tarafından işletilecek.

“Uçuş kontrolü uzun zamandır aletli uçuşu mümkün kılan, yolcuları ve uçak mürettebatını koruyan güvenli bir hava taşıma sistemi sağlamanın hayati bir parçası olmuştur.” diyen Bob Gibbs sözlerine “Latitude’un uzun menzilli geniş kabini ve sınıfında lider performansı uçuş kontrol görevi için ideal.” şeklinde devam etti.

Cessna Citation Latitude Hakkında

Dört yolcu ile yüksek hızlı seyirde 2700 deniz mili (5.000km) menzili olan Latitude, konfor ve verimlilik kombinasyonu ile rakiplerinden ayrılıyor. Uçağın sınıfında lider 3.580 fit kalkış mesafesi, operatörlere kısa pistlerden daha fazla menzil sağlıyor. Latitude, kategorisinde en açık, ferah, aydınlık ve rafine ortama sahip rakipsiz bir kabin deneyimi sunuyor. Düz bir zemin ve altı fit kabin yüksekliğine sahip olan Latitude, olağanüstü yenilikler ve özelliklerle doludur.

Textron Havacılık’ın kablosuz kabin yönetim sistemi, her bir yolcuya kişisel elektronik cihazları aracılığıyla verimli bağlantı ve eğlence sunar. Standart oturma konfigürasyonları ile Latitude, dokuz yolcuya kadar rahat bir seyahat imkanı yaratır. Uzatılmış bakım aralıkları sahiplerine orta ölçekli segmentte en düşük doğrudan işletme maliyetlerini sağlar.

Sınırsız Özel Görev İmkanı

Askeri ve ticari müşteriler ile devletler kritik görevler için havadan çözümlere ihtiyaç duyduklarında Textron Havacılık’a yöneliyorlar. Uçaklarımız, özel görev operasyonlarının benzersiz zorluklarını çözmek için gereken yüksek performansı ve uçuş özelliklerini sağlıyor. Eşsiz kalite, çok yönlülük ve düşük işletme maliyetleri ile Textron Havacılık ürünleri hava ambulansı, ISR, yük taşımacılığı, havadan keşif, uçuş kontrol, eğitim ve diğer birçok özel operasyon için tercih edilmektedir.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.

ÖNEMLİ DUYURU

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Son zamanlarda, şirketimiz EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş. adına sahte iş ilanlarının yayımlandığına dair ihbarlar almış bulunmaktayız. Bu ilanlarda, iş başvurusu yapmak isteyen adaylardan teminat ücreti talep edilmektedir. Bu tür ilanlar tamamen yanıltıcı ve dolandırıcılık amaçlıdır.

EMAIR olarak, iş başvurularında hiçbir şekilde para talep etmediğimizi ve başvuruları yalnızca resmi iletişim kanallarımız üzerinden kabul ettiğimizi önemle belirtmek isteriz. Lütfen bu tür sahte ilanlara itibar etmeyiniz ve kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçınınız.

Dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmanızı ve şüpheli durumlarla karşılaşmanız halinde bu tür durumları ilgili yetkililere bildirmenizi öneririz.

Saygılarımızla,
EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.