Cessna SkyCourier Turboprop İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Bir Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık, bugün yeni ve genel amaçlı turboprop Cessna SkyCourier‘in başarılı ilk uçuşunu duyurdu. Sıfırdan tasarlanan uçaklar için hizmete giriş yönünde önemli bir adım olan ilk uçuş; aynı zamanda Cessna SkyCourier‘in performansının doğrulanacağı uçuş test programının da başlangıcı.

Başkan ve CEO Ron Draper şu şekilde konuştu “Bugün çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz için heyecan verici bir gündü. Cessna SkyCourier tam olarak beklediğimiz gibi performans gösterdi. Kadın erkek demeden tüm takım bugüne hazırlanmak için birlikte çalıştı. COVID-19 küresel salgınının yol açtığı aksaklıklara sabırla yaklaşan ve sadece bizi bu noktaya getirmeye odaklanan takımla gurur duyduğumu belirtmeliyim. Cessna SkyCourier, kabin esnekliği, taşıma kapasitesi, üstün performans ve düşük işletme maliyetleri kombinasyonu sayesinde segmentinde mükemmel bir ürün olacak. Müşterilerimiz bu uçak deneyiminden oldukça memnun kalacaklar.”

Cessna SkyCourier, kıdemli test pilotu Corey Eckhart ve baş test pilotu Aaron Tobias tarafından, şirketin doğu kampüsü Beech Field Airport’dan kalktı. 2 saat 15 dakikalık uçuş sırasında ekip, uçağın performansını, stabilitesini ve kontrolünü, ayrıca itki sistemleri, çevresel sistemler, uçuş kontrolleri ve aviyonik sistemlerini test etti.

Kıdemli test pilotu Corey Eckhart, “Cessna SkyCourier’ın ilk uçuşu boyunca gösterdiği performanstan çok memnunuz, uçağın kalkış ve inişte ne kadar dengeli olduğunu görmek özellikle etkileyiciydi. Cessna SkyCourier uçuş karakteristiklerinde, özellikle ilk uçuş için, yüksek bir olgunluk seviyesi sergiledi. Bu uçuşta istediğimiz her şeyi başardık ve bu uçuş test programına mükemmel bir başlangıç oldu.” şeklinde konuştu.
Prototip uçak ilave beş uçuş ve yer test uçağı ile birlikte, uçuş kontrollerini ve aerodinamiği test etmeye odaklanarak performans hedeflerini genişletmeye devam edecek.

Amansız Yetenek

Pratt & Whitney Canada PT6A-65SC motorlara sahip Cessna SkyCourier, tümü ortak platforma dayanan; 6.000 pound yük kapasitesine sahip bir kargo uçağı, 19 koltuklu yolcu versiyonu veya karışık bir yolcu / yük kombinasyonu dahil olmak üzere çeşitli konfigürasyonlarda sunulacak.

Cessna SkyCourier yüksek verim için tasarlanmıştır ve sağlam performans ile düşük işletme maliyetlerinin bir kombinasyonunu sunar. Cessna SkyCourier, popüler Garmin G1000 NXi aviyonik paketine sahip olacak ve 200 ktas’a kadar maksimum seyir hızı ile maksimum 900 nm menzil sunacak. Cessna SkyCourier’in hem kargo hem de yolcu varyantları, daha hızlı operayon sağlamak için standart olarak tek noktadan basınçlı yakıt ikmali içerecektir.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.

ÖNEMLİ DUYURU

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Son zamanlarda, şirketimiz EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş. adına sahte iş ilanlarının yayımlandığına dair ihbarlar almış bulunmaktayız. Bu ilanlarda, iş başvurusu yapmak isteyen adaylardan teminat ücreti talep edilmektedir. Bu tür ilanlar tamamen yanıltıcı ve dolandırıcılık amaçlıdır.

EMAIR olarak, iş başvurularında hiçbir şekilde para talep etmediğimizi ve başvuruları yalnızca resmi iletişim kanallarımız üzerinden kabul ettiğimizi önemle belirtmek isteriz. Lütfen bu tür sahte ilanlara itibar etmeyiniz ve kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçınınız.

Dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmanızı ve şüpheli durumlarla karşılaşmanız halinde bu tür durumları ilgili yetkililere bildirmenizi öneririz.

Saygılarımızla,
EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.