En Çok Satan Turboprop Ailesinin Yeni Üyesi Beechcraft King Air 360 ile Tanışın

Bir Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık bugün, Beechcraft King Air 360/360ER ile efsanevi King Air turboprop ailesinin gelecek neslini müjdeliyor. Güncellenen yeni turboprop, kokpitte en son teknolojik gelişmeleri, yeniden tasarlanmış kabini ve iyileştirilmiş yolcu konforunu sunuyor. Uçak şu an üretimde ve 2020 sonbaharında müşteri teslimatlarına başlanması bekleniyor.

Beechcraft King Air 360/360ER, bir Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.

Başkan ve CEO Ron Draper, “Beechcraft King Air 360, King Air ailesinin onlarca yıllık çok yönlülüğü ve güvenilirliği üzerine kuruludur. Hem yolcular hem de mürettebat için geliştirilmiş bir uçuş deneyimi yaratmak için tasarlanan uçak mühendislik gelişmeleriyle daha da yükselecek. Müşterilerimizin çeşitli misyonlarına daha fazla konfor, teknoloji ve kolaylıkla ulaşmalarına yardımcı olmak için inovasyonu ve yeni nesil kabiliyetleri sürekli arttırmaktayız. Bu uçak dünya çapındaki turboprop müşterilerimizle yaptığımız kapsamlı görüşmelerimizin bir sonucudur.” diye konuştu.

Kokpit Geliştirmeleri

King Air 360 kokpitinin en önemli özelliği, Innovative Solutions & Support (IS&S) ThrustSense Autothrottle eklenmesi. Autothrottle, kalkış, tırmanma, seyir, alçalma, pas geçme, ve iniş aşamaları boyunca motor gücünü otomatik olarak yöneterek yolcuları veya yükü güvenli bir şekilde teslim etme kritik görevleri yerine getiren pilotları destekler. Bu geliştirme, pilot iş yükünü azaltır ve aşırı hız veya düşük hız, aşırı sıcaklık ve aşırı tork koşullarını önlemek için sürekli destek verir.
Kokpitteki bir başka önemli güncelleme ise hem tırmanma hem de iniş sırasında kabin basıncını otomatik olarak düzenleyen, pilot iş yükünü azaltan ve genel yolcu konforunu artıran yeni dijital basınç kontrolörü. Basınç göstergeleri, güçlü Collins Aerospace Pro Line Fusion ekranlarına entegre edilmiştir.

Kabin Geliştirmeleri

Dokuz yolcuya kadar oturma kapasitesine sahip en yeni King Air, öncekinden daha da iyi bir yolcu deneyimi sunuyor. Uçak, 27.000 fit’lik seyir irtifasında 5.960 fit kabin irtifasına sahiptir ve bu King Air 350i‘ye kıyasla yüzde 10’dan daha düşüktür. Geliştirilmiş kabin irtifa seviyeleri, özellikle uzun uçuşlar sırasında yolcular için daha fazla konfor sağlar.
Yeniden tasarlanan kabin, yeni iç renk seçenekleri yanı sıra özel yapım dolaplar, bölmeler ve yan dayamalar, iyileştirilmiş malzemeler ve kaplamalarla çarpıcı bir görünüme sahiptir. Uçakta King Air serisinde standart olarak sunulan çekmeceli çalışma masaları, standart elektrik prizleri, USB şarj istasyonları ve özel bir tuvalet de bulunmaktadır.
Müşteri Deneyimi, Kıdemli Başkan Yardımcısı Christi Tannahill, “King Air içinde yolculara daha fazla genişlik hissi veren bir ortam yarattık. Kabin deneyimi, uçak seçerken çok kritik bir unsurdur ve müşteri beklentilerini aşmak bizim için önemliydi. Beechcraft King Air 360, müşterilerimizin istediği konforu sunmaktadır. Yolculukları sadece rahat değil, aynı zamanda rahatlatıcı ve keyifli olacak.” şeklinde konuştu.

King Air Liderliği

1964’ten beri dünyanın dört bir yanındaki müşterilere yaklaşık 7.600 Beechcraft King Air turboprop teslim edildi ve bu da onu dünyanın en çok satan iş turboprop’u ailesi haline getirdi. Dünya çapındaki filo, 56. yılında 62 milyon uçuş saatini aşarak ABD ordusunun tüm şubelerinde görev yaptı ve dünya çapında hem ticari hem de özel görev rolleri üstlendi.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.