Textron Aviation, Çok Satan Cessna Citation 560XL Serisinin 1000inci Teslimatını Kutluyor

Bir Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık bugün, Cessna Citation XLS+‘ın Kuzeydoğu Amerika’da bulunan bir müşteriye teslimatı ile en çok satan orta ölçekli iş jeti serisi 560XL’in 1000inci teslimatını kutluyor. Teslimi yapılan uçak kiralama hizmetleri sağlayan, Palm Beach International ve Westchester County Havaalanlarında bulunan FAA sertifikalı Part 135 operatörü Custom Jet Charters tarafından yönetilecek ve işletilecek.

560XL jet serisi, tamamı Textron Inc. şirketi olan Textron Havacılık tarafından tasarlanan ve üretilen Cessna Citation Excel, Cessna Citation XLS ve Cessna Citation XLS + modellerini içerir.

Kıtalararası menzil, gelişmiş kabin ve kokpit teknolojisi ve üstün performans sunan 560XL ailesindeki jetler, son 25 yılda havacılık endüstrisi ve operatörlerle birlikte sürekli gelişmiş ve iş jetleri havacılığını ileriye taşımıştır. Bugün, 560XL uçaklarından oluşan küresel filo, beş milyondan fazla uçuş saatine ulaştı.

Küresel Satış ve Uçuş Operasyonları Kıdemli Başkan Yardımcısı Lannie O’Bannion “560XL serisi, iş jeti havacılığını ileriye taşıması, endüstrinin yeni bir segmentine hız kazandırması, ferahlık ve konfor sunmasıyla bilinir. Bu modelin zaman içinde gelişimi ve önemi dünyanın dört bir yanındaki müşterilerde yankı bulmaya devam ediyor. Her iki dakikada bir 560XL jet dünyanın herhangi bir yerinden kalkıyor veya iniyor. Dönüm noktası niteliğindeki bu teslimat, müşterilerimizin güveninin ve Citation 560XL uçak ailesini inşa etmeye ve desteklemeye devam eden çalışanlarımızın adanmışlığının doğrudan bir yansımasıdır.” Şeklinde açıklama yapmıştır.

Citation 560XL jet ailesinin en sonuncusu olan Citation XLS+, geniş yolcu koltuklarına, FADEC motor kontrollerine ve dört LCD kokpit ekranına sahip Collins Pro Line 21 aviyoniklere ve ayrıca grafik hava durumu çizelgeleri ve haritalarına sahiptir.

Bu yıl, Çin’deki bir Textron ortak girişimi olan Cessna-AVIC Aircraft (Zhuhai) Co. Ltd.’nin 300üncü Cessna Citation XLS+’ı CAAAC Uçuş Kontrol Merkezine (CFIC) teslim etmesi bekleniyor. Bu, Aralık 2018’de imzalanan sekiz Cessna Citation XLS+ satın alma sözleşmesinin bir parçası olarak teslim edilen altıncı uçak olacak.

Cessna Citation XLS+ Hakkında

İşletme sahipleri, Cessna Citation XLS+‘ı benzersiz performans, konfor, kullanım kolaylığı, görev yetenekleri yelpazesi ve elverişli işletme verimlilikleri kombinasyonundan dolayı orta boy iş jetleri kategorisindeki diğer tüm uçaklardan daha fazla tercih etmektedir.

Citation XLS+, operatörlere 2.100 deniz mili (3.889 kilometre) ekonomi menzili, 3.560 fit (1.085 metre) kadar kısa bir kalkış alanı uzunluğu, 45.000 fit’e (13.716 metre) 29 dakikada tırmanma kabiliyeti ve 441 knot’a (817 kilometre/saat) varan bir sürat sunar. Olağanüstü yüksek irtifa havalimanı performansı ve dik yaklaşma yetenekleriyle XLS+, 14.000 fit (4.267 metre) rakıma kadar havalimanlarında kalkış ve iniş yapabilir ve ILS CAT II standartlarını karşılar.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.

ÖNEMLİ DUYURU

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Son zamanlarda, şirketimiz EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş. adına sahte iş ilanlarının yayımlandığına dair ihbarlar almış bulunmaktayız. Bu ilanlarda, iş başvurusu yapmak isteyen adaylardan teminat ücreti talep edilmektedir. Bu tür ilanlar tamamen yanıltıcı ve dolandırıcılık amaçlıdır.

EMAIR olarak, iş başvurularında hiçbir şekilde para talep etmediğimizi ve başvuruları yalnızca resmi iletişim kanallarımız üzerinden kabul ettiğimizi önemle belirtmek isteriz. Lütfen bu tür sahte ilanlara itibar etmeyiniz ve kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçınınız.

Dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmanızı ve şüpheli durumlarla karşılaşmanız halinde bu tür durumları ilgili yetkililere bildirmenizi öneririz.

Saygılarımızla,
EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.