Cessna Citation Latitude popülaritesi hızla artıyor, 100. Teslimat yaşına ulaştı.

Textron Havacılık A.Ş. (NYSE:TXT) şirketi, Bugün Ulusal İş Havacılık Birliği İşletme Havacılık Konferansı ve Sergisinde (NBAA-BACE) 100. Cessna Citation Latitude orta ölçekli iş jetini teslim etme sürecinde olduklarını belirttiler. İlk Latitude hizmete girdikten 26 ay sonra gelen kilometre taşı değerindeki bu teslimat, bu hafta Kansas, Wichita’daki Textron Havacılık genel merkezinde NetJets, Inc.’e teslim edilecek.

Rob Scholl, Textron Havacılık Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı: “Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda yeni bir ürüne yatırım yaparak bu segmenti yeniden tanımlama kararı aldık. İki yıldan biraz uzun bir sürede 100 Latitude modelini teslim etmemiz ideal bir kombinasyonumuzun olduğunun bir göstergesidir. Uzun süredir müşterimiz olan NetJets’in, filosundaki en çok satan uçağın bu uçak olduğunu bildirmesinden daha kıymetli bir şey olamaz.” dedi.

NetJets, Haziran 2016’da ilk teslimini aldığında toplam Latitude siparişini 200 uçağa kadar çıkarttı.

Doug Henneberry, Uçak Varlık Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı, NetJets, A.Ş:

“Latitude, endüstrideki en seçkin orta ölçek kabinli iş jetlerinden biridir. Bu model müşterilerimizin beklentilerini ve bizim kendi yüksek standartlarımızı performans ve güvenlik yönünden karşılamaktadır. Filomuzda Latitude modelinin olmasından gurur duyuyoruz ve bu kilometre taşı değerindeki teslimatı endüstri ortağımızla kutlamaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Textron Aviation, 2016 yılında 42 Citation Latitude teslim etti ve böylece Latitude o yıl dünyada en çok teslim edilen orta ölçekli iş jeti oldu. Uçağın görev esnekliği onu filo operatörleri, şirket sahipleri ve özel misyon operatörleri tarafından dünya çapında popüler kıldı. 39 ülkedeki sertifika ile küresel filo 45.000 uçuş saatini aştı.

Citation Latitude Hakkında

Citation Latitude, 2.850 deniz mili maksimum menzili ve 2.700 deniz millik sınıfındaki en iyi dört yolcu ile yüksek hızlı seyir menzili ile orta sınıf kategorisinde en açık, geniş, aydınlık ve zarif kabin ortamını sunar. Düz zemini ve altı feet kabin yüksekliğiyle, yenilikçi eşsiz özelliklerle tasarlanmıştır. Textron Havacılık’ın kablosuz kabin teknoloji sistemi, her bir yolcuya kişisel elektronik cihazları aracılığıyla verimli bir bağlantı ve eğlence imkanı sağlıyor. Yolcular ve mürettebat için kabin konforunu artıran Latitude, yeni bir kabin soğutma sistemi ve 45.000 feet’lik maksimum uçuş yüksekliğinde 5.950 feetlik bir kabin irtifası sağlayan yeni bir basınçlandırma sistemine sahiptir. Standart oturma düzeniyle Latitude, dokuz yolcuyu rahatça taşıyabilir.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.