Yeni yüksek verimli turboprop Cessna SkyCourier, Textron Havacılık tarafından görücüye çıktı. FedEx kargo 100 adete ulaşan uçağın ilk müşterisi oldu.

Textron Havacılık A.Ş (NYSE:TXT) şirketi, bugün çift motorlu, üstten kanatlı, yüksek verimli turboprop’u duyurdu – Cessna SkyCourier 408. Dünyanın en büyük kargo ulaşım şirketi ve uzun zamandır Textron Aviation müşterisi olan FedEx Express, ilk 50 kargo uçağının siparişi ve 50 adet opsiyonu ile 100 adete ulaşan uçağın siparişini verdi. Yepyeni tasarımıyla Cessna SkyCourier’in hizmete giriş tarihi 2020 olarak planlanıyor.

Textron Havacılığın başkanı ve Ceo’su Scott Ernest: “Uzmanlığımız ve yeni ürün geliştirmede kanıtlanmış başarımızla FedEx Express gibi dünya çapında bir şirketle doğrudan çalışmaya ve Cessna SkyCourier’i birlikte geliştirmeye istekliydik. Bu uçak, yalnızca eşsiz tasarımın sunabileceği kabin esnekliği, yük taşıma kapasitesi ve verimlilik ile birlikte üstün performansı ve düşük işletme maliyetleri ile bu sektörde bir boşluğu dolduracak.” dedi.

Cessna SkyCourier Hakkında

Yüksek kullanılabilirlik işlemleri için üretilen Cessna SkyCourier 408, kargo ve yolcu tiplerinde sunulacak. Kargo uçağı olarak tasarlanan modeli büyük bir kargo kapısı ve üç adet LD3 nakliye konteynırı büyüklükle birlikte 2700 kilograma kadar yük kapasitesine sahip olan düz bir kabini içeriyor. Uçaklar aynı zamanda 200 ktas maksimum seyir hızı ve 900 deniz mili maksimum menzile sahip olacak.

Verimli 19 yolcu tipi, sorunsuz biniş için mürettebat ve yolcu kapıları ile mükemmel günışığı ve manzara için geniş kabin pencereleri içerecek. Her iki konfigürasyon da daha hızlı operasyon sağlamak için basınçlı tek nokta yakıt sistemi sunacaktır. Cessna Caravan platformu, on yıllar boyunca tek motorlu utility kategorisinde standardı belirledi. SkyCourier, Cessna’nın large-utility kategorisindeki kanıtlanmış başarısını daha ileriye taşıyarak daha fazla kapasite ve görev esnekliği sunacaktır.

FedEx Ekspres Siparişi

Textron Havacılık, 30 yılı aşkın süredir feeder uçak filosu için Cessna Caravan platformunu kullanan FedEx Ekspres ile güçlü bir bağ kurmuştur. FedEx Ekspres’in başkanı ve CEO’su David L. Cunningham “Textron Havacılık, FedEx Ekspres ile yıllar geçtikçe güçlü bağ kurmuş, ve bu yeni, ileri düzey uçaklar, feeder uçak modernizasyon stratejimizde kilit rol oynayacak. Cessna SkyCourier 408, uzun vadeli feeder stratejimizi artıracak önemli özellikler sunuyor.” dedi.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.

ÖNEMLİ DUYURU

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Son zamanlarda, şirketimiz EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş. adına sahte iş ilanlarının yayımlandığına dair ihbarlar almış bulunmaktayız. Bu ilanlarda, iş başvurusu yapmak isteyen adaylardan teminat ücreti talep edilmektedir. Bu tür ilanlar tamamen yanıltıcı ve dolandırıcılık amaçlıdır.

EMAIR olarak, iş başvurularında hiçbir şekilde para talep etmediğimizi ve başvuruları yalnızca resmi iletişim kanallarımız üzerinden kabul ettiğimizi önemle belirtmek isteriz. Lütfen bu tür sahte ilanlara itibar etmeyiniz ve kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçınınız.

Dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmanızı ve şüpheli durumlarla karşılaşmanız halinde bu tür durumları ilgili yetkililere bildirmenizi öneririz.

Saygılarımızla,
EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.