Citation Latitude yine en çok teslim edilen orta boy iş jeti olarak liderliğini pekiştirdi

Textron, Inc. (NYSE: TXT) şirketi olan Textron Aviation Inc., Cessna Citation Latitude‘un kategorisinde arka arkaya iki senedir en çok teslim edilen iş jeti unvanını kazandığını duyurdu (WICHITA, Kan, 27 Şubat 2018). Citation Latitude 2017 teslimatları 2016’dan %30 artışla 54 adete çıktı ve 2015 yılında hizmete girmesinden bu yana dünyanın en çok satan iş jetleri arasındaki konumunu daha da güçlendirdi.

Başkan ve CEO olan Scott Ernest, “Latitude’un, sınıfında en çok teslim edilen iş jeti olarak hüküm sürdüğünü görmekten heyecan duyuyoruz, bu ürün geliştirme stratejimizin hem müşteriler tarafından takdir gördüğünü hem de pazarı canlandırmaya yardımcı olduğunu açıkça kanıtlıyor” dedi. “İki buçuk yıldan az bir sürede Latitude, milyar dolarlık bir hacme ulaşma yolunda ilerliyor ve bu onu piyasadaki en başarılı ve aranan uçaklardan biri yapıyor. Latitude, tüm dünya çapında kendine önemli bir yer edinmeye devam ederken, başarısı süper orta boy iş jeti Citation Longitude’un yolunu açıyor. ”

Citation Latitude, 2015 yılında hizmete girmesinden bu yana, büyük-kabin konforu ve sınıfının en iyisi işletme maliyetleri sunarak orta ölçekli bir iş jetinden beklentileri yeniden tanımladı. Bugün, uçak 43 ülkede sertifikalı ve 112 uçaklık küresel filosu toplam 65.000 uçuş saatini aştı.

2017 boyunca Citation Latitude programı, steep approach sertifikasyonu ile daha geniş operasyon kabiliyeti, platformun ilk medevac konfigürasyonunun teslimatı ve 100’üncü uçağın teslim edilmesi de dahil olmak üzere birçok kilometre taşını geride bıraktı.

üksek hızlı seyirde 4 yolcu ile 2.700 deniz mili (5.000 km) menzile sahip olan Latitude’un konfor ve verimlilik kombinasyonu onu rakiplerinden bir adım öteye taşıyor. Uçağa sınıf liderliği kazandıran kalkış performansı sadece 3,580 feet uzunluğundaki pistlerde operasyon imkanı sağlayarak operatörlere birçok kısa pistli havaalanını kullanma imkanı tanımaktadır. İçeride, Latitude kategorisinde en açık, geniş, aydınlık ve rafine kabin ortamına sahip benzersiz bir kabin deneyimi sunuyor. Düz bir zemin ve altı feet’lik kabin yüksekliği sunan bu istisnai özelliklerle dolu uçakta yenilikçilik hakim.

Textron Aviation’ın kablosuz kabin yönetim sistemi, kişisel elektronik cihazları aracılığıyla her bir yolcuya verimli bir bağlantı ve eğlence imkanı sağlıyor. Yolcular ve mürettebat için kabin konforunu artıran Latitude, yeni bir kabin soğutma sistemi ve 45.000 fit’lik maksimum seyir irtifasında 5.950 fit’lik kabin irtifası sağlayan yeni bir basınçlandırma sistemi sunuyor. Standart oturma planlarıyla Latitude, dokuz yolcuyu rahatça barındırabilir. Genişletilmiş bakım aralıkları, sahiplerine orta ölçekli segmentteki en düşük doğrudan işletme giderlerini sunar.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.