Textron Aviation Yeni G1000 Nxi Entegre Kokpiti Piston Motorlu Ürün Yelpazesine Dahil Ediyor

Textron Inc. (NYSE: TXT) bünyesindeki Textron Aviation, yeni nesil Garmin G1000 NXi entegre kokpitini, içinde Cessna Skyhawk 172Cessna Skylane 182Cessna Turbo Stationair HD T206Beechcraft Bonanza G36 ve Beechcraft Baron G58 modellerinin bulunduğu piston motorlu ürün yelpazesine dahil ettiğini açıkladı. Son teknoloji ürünü aviyonik sistemi, Textron Aviation’ın piston motorlu uçakları için Federal Havacılık İdaresi’nden (FAA) onay aldı. Uçakların yakında sahiplerine teslim edilmeye başlanması bekleniyor.

“Dünyaca ünlü G1000 kokpitini, sınıf lideri piston motorlu uçaklarımıza entegrasyonu için Garmin ile birlikte çalışmaktan ötürü çok heyecanlıyız. Bu hamle, piston motorlu ürün yelpazemizi geliştirme ve müşterilerimizin en son teknolojiye erişmesini sağlama konusundaki kararlılığımızın bir başka örneğidir “diyen Piston Aircraft Başkan Yardımcısı Doug May, şöyle devam etti: “Bu yenilikler sadece pilotun iş yükünü azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda daha bağlantılı, verimli ve modern bir kokpit sağlayarak genel uçuş deneyimini de geliştirecektir.”

G1000 NXi platformu, önde gelen kokpit teknolojisi sayesinde müşterilere ileri seviye performans iyileştirmeleri sağlıyor. Daha hızlı işlem süresi, geliştirilmiş grafik oynatıcısı ve LED arka aydınlatmalarla artırılmış okunabilirliği modernleştirilmiş uçuş ekranının getirdiği özelliklerden sadece birkaçı. Yeni yapılan eklemelerin içinde; HSI üzerinde harita gösterimi, görerek yaklaşma da içeren yeni FMS özellikleri, standart ADS-B giriş ve çıkış, hareketli harita üzerinde VFR ve IFR chartlarını görüntüleme yeteneği, animasyonlu Sirius XM hava durumu tasviri ve daha fazlası bulunmaktadır. Ayrıca Flight Stream aracılığıyla kablosuz veri tabanı güncellemeleri ve pist üzeri durumsal farkındalığı artırarak pist ihlallerini önlemede pilotlara yardımcı olan SurfaceWatch uyarı sistemi de isteğe bağlı olarak kokpite eklenebilmektedir.

Textron Aviation’ın kendi bünyesindeki piston motorlu uçaklar eğitim ekibi, müşterilere G1000 NXi uçaklarına sorunsuz bir geçiş için her türlü yardımı sağlayacaktır. Şirketin önde gelen piston motorlu platformları, en yeni kokpit teknolojileri, kapsamlı ve doğrudan eğitim uzmanlığı ve dünya çapında genişleyerek artan yetkili servis hizmet ağı uçak sahibi olmak isteyen müşterilerine eşsiz bir değer sunuyor.

© 2018 EMAIR Havacılık ve Ticaret A.Ş.